XCOM: Chimera Squad Oyunu Duyuruldu

“Yeni Hikayelere”
Serinin yeni oyunu XCOM: Chimera Squad, oyunculara XCOM evreninde yepyeni bir hikaye ve sıra tabanlı taktiksel savaş deneyimi sunacak.

XCOM: Chimera Squad, Bilgisayar için 2020-24 Nisan tarihinde piyasada yerini alacak. %50 indirimle ön siparişi 49,50 TL olan oyunun steam sayfasına BURADAN ulaşabilirsiniz.

-En Az Bilgisayar Sistem Gereksinimleri (XCOM: Chimera Squad)
işletim Sistemi: Windows 7, 64 bit
işlemci: 2,4 GHz Quad Core
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: 1GB AMD Radeon HD 7770, NVIDIA GeForce 650 veya daha iyisi
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 18 GB kullanılabilir alan
Resmi Türkçe Dil Seçeneği: Yok

-Önerilen Bilgisayar Sistem Gereksinimleri (XCOM: Chimera Squad)
işletim Sistemi: Windows 7 64bit / Windows 8.1 64bit / Windows 10 64bit
işlemci: 3GHz Quad Core
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: 2GB AMD Radeon HD R9 290, NVIDIA GeForce GTX 980 veya daha iyisi
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 18 GB kullanılabilir alan
Resmi Türkçe Dil Seçeneği: Yok

Ayrıca tanıtım videosunu BURADAN, Oynanış tanıtım videosunu BURADAN izleyebilirsiniz.

Resmi Tanıtım Yazısı:
XCOM: Chimera Squad, XCOM evreninde yepyeni bir hikaye ve sıra tabanlı taktiksel savaş deneyimi sunuyor.

Yıllarca süren uzaylı hakimiyetinden sonra insanlık, Dünya için verilen savaşı kazandı. Ancak Overlord’lar gezegenden kaçarken eski askerlerini arkada bıraktılar. XCOM 2 olaylarından beş yıl sonra, insanlar ve uzaylılar işbirliği yapmak ve bir arada yaşamak üzere bir uygarlık oluşturmak için birlikte çalışıyor.

istila sonrasındaki dünyada bir barış modeli olan City 31’e hoş geldiniz. Ancak, Dünyada yaşayan herkes türler arası ittifakı desteklemiyor. İnsan ve uzaylı ajanlardan oluşan seçkin bir birlik olan Chimera Squad, şehri kaosa sürükleyen yeraltı tehditlerini ortadan kaldırmak için birlik içinde çalışmak zorunda.

Her biri özel taktiksel yeteneklere ve Chimera Squad’a katılmak için farklı motivasyonlara sahip ajanlarınız tamamen benzersiz. Hedefe odaklı ekip üyelerini, City 31’in bölgelerine yayılan tehlikeleri araştırmak ve bu tehlikelerle savaşmak için görevlendirin. Görev hedeflerinizi tamamlamak için stratejiden, takım çalışmasından ve yeni “”gir ve temizle”” oynanışından yararlanın ve XCOM’un mirası olan bu sıra tabanlı oyunda Chimera Squad’a öncülük ederek yeni bir deneyim yaşayın.

City 31’in geleceği sizin ellerinizde.
Benzersiz Uzaylı ve insan Ajanlar

Viper’ın dili gibi türe özgü saldırılar da dahil 11 ajanın her birinin kendine özgü bir kişiliği ve taktiksel becerileri vardır.
Özel ve Tamamlayıcı Sınıflar

Doğru ajanlardan bir ekip oluşturarak ve işbirliğine dayalı eylemlerden faydalanarak yıkıcı kombolar gerçekleştirin. Başarılı ve başarısız bir görev arasındaki fark tamamen ekip oluşumuna bağlı olabilir.
Tekrar Tasarlanan Taktiksel Savaş

Aralıklı ve şiddetli karşılaşmalar serisi olarak yapılandırılan görevler, yoğun ve öngörülemez bir aksiyon sunuyor.
Zorla Girme Modu

Ekibinizi doğrudan aksiyonun ortasına koyan yeni bir savaş safhası ile savaş alanını kendi avantajınıza göre şekillendirin. Ajanlarınızı stratejik bir şekilde farklı giriş noktalarına atayın ve Zorla Girmeye özgü yeteneklerle saldırılarını koordine edin.
Aralıklı Geçişler

Otomatik başlangıç sistemi, her bir ajanı ve düşmanı her seferde farklı bir sıraya koyar, böylece bir sonraki adımda harekete geçecek olan birliğe ve harekete geçtikten sonra en fazla risk altında olan birliğe dayalı yeni stratejik olasılıklar yaratır.
Merak Uyandıran Strateji Katmanı

Savaş haricinde, yüksek teknolojiye sahip Genel Merkezin operasyonlarını yöneterek işleyen bir saat karşında yoğun görevlere, araştırmalara ve ajan atamalarına öncelik tanımanız gerekiyor. Şehrin çeşitli bölgelerinde huzursuzluk gitgide artıyor ve City 31’i tam bir anarşi ortamına daha da yaklaştırıyor.

kaynak