Xbox Series X için Yeni Bilgiler Yayınlandı

“Teknoloji Konsollarına”
Yeni nesil konsolların çıkışları yaklaştıkda yeni bilgiler gelmeye devam ediyor ve Xbox Series X için resmi olarak yeni detaylar paylaşıldı.

Resmi Bilgiler

-Yeni Nesil Özel işlemci: Xbox Series X, AMD’nin en yeni Zen 2 ve RDNA 2 mimarilerinden yararlanan özel olarak tasarlanmış işlemcimizle güçlendirilmiş en güçlü konsolumuzdur. Bir Xbox One’ın dört kat daha fazla işlem gücü sunar ve geliştiricilerin 12 TFLOPS GPU (Grafik İşlem Birimi) performansından (Xbox One X’in iki katı ve orijinal Xbox One’ın sekiz katından daha fazla) yararlanmasını sağlar. Xbox Series X, daha yüksek çerçeveler, daha büyük, daha sofistike oyun dünyaları ve konsol oyunlarında görülen hiçbir şeye benzemeyen etkileyici bir deneyim ile son teknoloji ile işleme ve grafik gücünde gerçek bir nesil atılımı sunar.

Değişken Hız Gölgelendirme (VRS): Patentli VRS formumuz, geliştiricilere Xbox Series X’in tüm gücünü daha verimli kullanmalarını sağlar. GPU döngülerini ekrandaki her piksele eşit olarak harcamak yerine, belirli oyun karakterleri üzerindeki bireysel efektlere öncelik verebilirler. veya önemli çevresel nesneler. Bu teknik, son görüntü kalitesini etkilemeden daha kararlı kare hızları ve daha yüksek çözünürlük sağlar.

-Donanım hızlandırmalı DirectX Raytracing: Konsol oyunları için bir ilk olan donanım hızlandırmalı DirectX Raytracing tarafından desteklenen daha dinamik ve gerçekçi ortamlar bekleyebilirsiniz. Bu, oyun dünyasını keşfederken gerçek zamanlı gerçekçi aydınlatma, doğru yansımalar ve gerçekçi akustik anlamına gelir.

-SSD Depolama: Yeni nesil SSD ile oyun oynamanın neredeyse her yönü geliştirildi. Oyun dünyaları daha büyük, daha dinamik ve hızlı bir şekilde yüklüyor ve hızlı seyahat bu kadar hızlı.

-Hızlı Devam Etme: Yeni Hızlı Devam Etme özelliği, askıya alınan bir durumdan birden fazla oyuna neredeyse anında devam etmenizi sağlar ve sizi uzun yükleme ekranlarında beklemeden bulunduğunuz yere ve ne yaptığınıza döndürür.

-Dinamik Gecikme Girişi (DLI): Konsola bağlandığında yüksek bant genişliğine ve özel kablosuz iletişim protokolümüzü kullanan Xbox Kablosuz Oyun Kumandanızdan başlayarak oynatıcıdan konsola boru hattında gecikmeyi optimize ediyoruz. Girişi hemen görüntülenenle senkronize eden yeni bir özellik olan Dinamik Gecikme Girişi (DLI) ile kontroller daha da hassas ve duyarlı.

-HDMI 2.1 Yenilikleri: Otomatik Düşük Gecikme Modu (ALLM) ve Değişken Yenileme Hızı (VRR) gibi özelliklerle en iyi oyun deneyimini sağlamak için HDMI forumu ve TV üreticileri ile ortaklık kurduk. ALLM, Xbox One ve Xbox Series X’in bağlı ekranı otomatik olarak en düşük gecikme moduna ayarlamasına izin verir. VRR, ekranın yenileme hızını oyunun kare hızıyla senkronize eder ve yırtılmadan pürüzsüz görselleri korur. Minimum gecikme ve en duyarlı oyun deneyimini sağlamak.

-120 fps Desteği: 120 fps’ye kadar destekle Xbox Series X, geliştiricilerin daha yüksek gerçekçilik veya hızlı aksiyon lehine standart 60 fps çıkışını aşmasına izin verir.

-Yeni nesil oyun uyumluluğu
Bir sonraki konsol jenerasyonunun faydaları her yöne uzanıyor ve yeni oyunlara ek olarak mevcut oyun mirasınıza daha fazla görsel doğruluk ve gelişmiş yükleme hızları getiriyor. Xbox Series X ile uyumluluk taahhüdümüzü sürdürüyor ve nesiller boyu oyun sahipliğini kolaylaştıran teknolojiye yatırım yapıyoruz.


-Dört nesil oyun : Uyumluluk taahhüdümüz, geriye dönük uyumlu Xbox 360 ve orijinal Xbox oyunları da dahil olmak üzere mevcut Xbox One oyunları anlamına gelir ve hiç olmadığı kadar iyi görünür. Xbox Game Pass’daki başlıklar da dahil olmak üzere en sevdiğiniz oyunlar, geliştirici işi gerekmeden daha sabit çerçevelerden, daha hızlı yükleme sürelerinden ve gelişmiş çözünürlük ve görsel sadakatten yararlanır. Xbox One oyun aksesuarlarınız da sizinle birlikte geliyor.


Akıllı Teslimat: Bu teknoloji, bir kez bir oyun satın almanızı ve Xbox One veya Xbox Series X’de oynasanız da – oynadığınız Xbox’ta o oyunun doğru sürümünü aldığınızı bilmenizi sağlar. Halo Infinite dahil olmak üzere tüm özel Xbox Game Studios oyunlarımızda Smart Delivery’yi kullanmayı taahhüt ediyoruz ve hangi Xbox konsolunda oynamayı seçtikleri için en iyi sürümü oynamak için yalnızca bir kez satın almanız gerekiyor. Bu teknoloji tüm geliştiriciler ve yayıncılar tarafından kullanılabilir ve bunu önce Xbox One’da piyasaya sürülecek ve daha sonra Xbox Series X’e gelecek olan başlıklar için kullanmayı seçebilirler.

kaynak