Until Dawn inceleme

until-dawn-inceleme               “Seçmek Zorundasın”
Ps4 oyun konsoluna özel olarak çıkan Until Dawn korku oyununun incelemesini yapacağız.

Korku oyunlarına yeni bir soluk getiren Until Dawn siz oyuncunun seçimlerine göre ilerleyen bir yapıda.Yani takır,tukur gideyim tarzında bir oyun değil, Unutmayın seçimleriniz oyunun ilerleyişi yönünden önemli !.

Peki bu hikaye nasıl başlıyor ?

“Aynen Böyle işte”

Bay ve Bayan gençlerimizden oluşan tayfa ekipdeki bir arkadaşlarının kendilerine özel dağ evine eğlenmeye giderler ama eğlenceleri fazla uzun sürmez,Ekipten 2 kız kardeşin kaybolmasıyla farklı bir boyut kazanacaktır hayatları.

Bir yıl evet 1 yıl sonra aynı ekip bu acı eğlenceyi unutmak için yeniden bir araya toplanırlar amma bu onları geçmişleriyle yeniden yüz göz edecektir.Bu arada fazla oyun içi Spolier-ip ucu vermeden yani oyunun büyüsünü bozmadan yazıma devam etmeye çalışıyorum ;)…

“Ne Güzel Bir Yer ve Manzara”

Tayfamız yavaş yavaş dağ evine doğru ilerlerken oyunun grafiklerine hayran kalıp etrafı inceleme duygunuz kabaracak ve tin tin evin yolunda ilerleyeceksiniz.Grafik demişken gerçekten oyunun grafikleri çok güzel olmuş. Çevre, Oyuncu vb… Özellikle oyuncuların mimikleri çok mükemmel olmuş.

Oyun haritası yani oyunun sunduğu alan ve mekanlar çeşitlilik olarak çok güzel.Acaba ne olur burdamı geçcek oyun derken hikaye ile birlikte oyun mekanlarıda güzel çeşitlilik gösteriyor.

Oyun menü ve tasarım olarak güzel ayrıntılı ve sade. Oyun karakterlerimiz, Oyun için bulduğunuz eşyalar, Totem türü vb eşyalara ulaşabiliyoruz.Totem demişken değişik şekillerde oluşan bu tahta figürlerden oluşan nesnelere yakından bakınca oyun ilerleyişimiz hakkında bizlere kısa video şeklinde bilgiler veriyor.Oyun boyunca etrafı incelemeniz iyi olacaktır.

“Seni Seçtim Dayı”

Evet bu dayının mektubu oyunun korku şeklinde ilerleyişine hafif bir duygu damlacıkları bırakıyor, kalplerimize.

Sonuç:Until Dawn kısa süren bir oyun ama bu sizi kararsızlığa götürmesin,Çünkü oyun bittikten sonra ikince kez oynayacağınız türden bir oyun.Oyunu sessiz sakin hafif loş karanlık bir yerde ve Tv sesinizide hafif açtımmı tamamdır.Aile bireyleriniz veya Arkadaşlarınızla birlikte oynayarak oyunun heycanına heycan katabilirsiniz.Bu arada çayı,kahveyi unutun oyun boyunca sizi süprizler bekliyor olacak.Oyunda kamera açısı sistemi ilk başta zorlasada sonradan alışıyorsunuz.

Yeni bir incelemede buluşmak umuduyla.Sağlıcakla kalın.
yazar

Until Dawn inceleme” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın