Steam Sohbet Uygulaması, Mobil Platformlar için Yayınlandı

“Daha Sohbet”
Steam’in ana uygulaması üzerinde bulunan sohbet özelliği, ayrı bir uygulama ile mobil platformlara taşındı.

Ücretsiz olan, Steam sohbet uygulamasını Android için BURADAN ve ios için BURADAN indirebilirsiniz.

-Steam sohbet için yapılan resmi açıklama ise şu şekilde;
“Modern bir Steam sohbeti tecrübesi sağlayan yeni Steam Sohbeti uygulamasını ücretsiz olarak hem iOS hem de Android platformlarında kullanabilirsiniz.

Bu uygulamada Steam istemcisi masaüstü sohbetinde yer alan birçok önemli özellik yer almaktadır. Bunlardan bazıları:

Arkadaş Listesi – Kimlerin oyunda veya çevrimiçi olduğunu görün. Oyun oynama fırsatını kaçırmayın.

Zengin Sohbet – Sohbetleriniz yüksek doğruluğa sahip bağlantılarla, videolarla, tweet’lerle, GIF’lerle, Giphy’yle, Steam ifadeleriyle ve çok daha fazlasıyla daha da iyi bir hâl alacak.

Davet Bağlantıları – Bağlantı kullanarak Steam’de yeni arkadaşlar ekleyin. SMS veya e-posta olarak gönderebileceğiniz bir davet bağlantısı oluşturun.

Özelleştirilebilir Bildirimler – Mobil bildirimler sayesinde artık hiçbir mesajı veya oyun davetini kaçırmayacaksınız. Her arkadaşınıza, grup sohbetinize ve sohbet kanalınıza özel bildirim ayarı yapabilirsiniz.

Grup Sohbetleri – Herkesin birbirinden haberdar olma yeri. Gruplar sayesinde topluluklarınızla iletişim hâlinde kalabilir ve en iyi arkadaşlarınızla bir oyun gecesi organize edebilirsiniz.

Sırada ne var?
Sesli sohbet gibi özellikler ekleyerek Steam Sohbeti uygulamasını daha da geliştirmek üzerine çalışıyoruz. Steam Sohbeti’nin ayrı bir uygulama olarak çıkartılmasıyla birlikte orijinal Steam Mobil uygulamasında hesap güvenliğine odaklı büyük güncellemeler yapılacak. Steam hesabınıza güvenli bir şekilde giriş yapabilesiniz diye QR kodları ve tek dokunuşla girme gibi daha iyi Steam Guard seçenekleri eklemeyi ve uygulamadaki gezinme tecrübesini iyileştirmeyi planlıyoruz.”

kaynak