Rise Of The Tomb Raider “Demo İnceleme”

rtombroyunharitasidemoi               “Lara geçer ordan”
Kimi zaman kar soğuyla üşüdüğümüz kimi zaman toz,toprak durumuna
maruz kaldığımız Rise of the tomb raider oyununun Xbox one demo versiyonunu inceliyeceğiz.Kısa zaman sonra Pc için çıkışını gerçekleştirecek olan oyun Ps4 için 2016 son aylarında yerini alacak.Bu kısa bilgilerden sonra,incelememize başlıyalım.

risetomroh1“Güzel bir menü ve tam istediğim gibi”

Bir önceki oyunun serisine göre rise serisinin menüsünü gerçekten beğendim.Kısa bir menü gezintisi ve ufak ayarlamalardan sonra “New game” diyip heyecana atılmaya başlıyoruz.

İlk görev :”Rusya-Sibirya”

risetomroh2“Şimdik şu dağa gideceğiz”

Grafikler Xbox one’de “Ryse:S.O.R.” oyunundan sonra beğendiğim 2 ci oyun oldu.Ekip arkadaşım dağa doğru ilerlerken ben manzaranın tadını çıkarıyorum.Dağa doğru ilerlerken Laranın verdiği tepkiler kah savrulması,kah rüzgara karşı koyması derken sibirya soğuğunu ve Lara’nın tepkilerini siz his ediyorsunuz “Bide odanız soğuksa tamamdır”.

Tabi dağa doğru ilerlerken korkmuyada değiliz ya kayıp düşersem,Bas şu tuşa çıkarmı,hangi tuş olur o derken (X) yaşadığımız ufak alıştırmalık aksiyonlu sahnelerden sonra mağaraya girişimizi yapıyoruz.

Ve mağaradan çıkışımız,yine bizi karşılayan müthiş manzara.

risetomroh3“Çayı demle otur manzaraya karşı yudumla”

Genelde “Rusya-Sibirya” bölümü bol alıştırmalık aksiyonlu sahnelerle ilerliyerek bitiriyoruz.

ilk bölümden sonra,ingiltere londuraya evimize dönüyoruz.Haritamızda suriyeyi görüyoruz veee.

ikinci görev:”Suriye-Kuzey batı sınırı”

ikinci  bölümde ilerliyişimiz mağaralarda geçiyor,tabi bu sizi endişelendirmesin mağaralarda geçmişte çok  olaylar yaşanmış,keşfedilmeye bekliyen tarihi eserler ve ilerliye bilmek için  çözmemiş gereken bulmacalarda var.

risetomroh4“Varış noktamız göründü”

Sonuç:

Rise of the tomb raider Grafik,Sesler,Animasyonlar,ilerliyiş olarak gerçekten güzel bir seri olmuş.Oyunu 20 gb lık bir indirme sonucu indirerek oynuyabiliyorsunuz,beğenirseniz 2 bölümlük demodan sonra oyunu direk satın alıp oynuyabiliyorsunuz.Bir demo içi 20 gb fazla bide (Akk) olunca gitti limitler.Yanlış zamanmı veya firma anlaşmalarındanmı bilmiyorum ama biraz harcandı oyun.Tabi bir çok oyuncu Pc ve Ps4 serilerinide beklemekte.

Yeni bir incelemede buluşmak umuduyla.Sağlıcakla kalın.
yazar