PlayStation 5 Kontrolcüsü Resmi olarak Tanıtıldı

“Sense Senle”
DualSense adını alan Playstation 5 kontrolcüsü, oyunculara daha güçlü kontrol, ergonomi ve tasarım sunmayı hedefliyor.

DualSense’ye eklenen yenilikler ise, araba kullanırken çamurla araba sürmenin yavaşlığı gibi çeşitli güçlü duyumlar, L2 ve R2 düğmelerine uyarlanabilir tetikleyiciler eklemiş, böylece bir ok çekmek için, bir yay çizerken olduğu gibi eylemlerinizin gerginliğini gerçekten hissedebileceksiniz. El tetiklerinin açısını değiştirilmiş ve kavramada bazı ince güncellemeler yapılmış.

Ayrıca DualSense’in şarj edilebilir pili için güçlü bir pil ömrünü korumanın yollarını da dikkate alınmış.

Paylaş düğmesinin yerine yeni-create tuşu konmuş ve lansmana yaklaştıkça bu özellik hakkında daha fazla ayrıntıya sahip olabilecekmişiz.
DualSense’ye ayrıca, oyuncuların bir kulaklık olmadan arkadaşlarıyla kolayca sohbet etmelerini sağlayan yerleşik bir mikrofon eklenmiş.

Renkler ise bu sefer farklı bir yöne gidilmiş ve iki tonlu bir tasarıma karar verilmiş. Ek olarak, ışık çubuğunun konumunu ekstra bir pop verecek şekilde değiştirilmiş.
ışık çubuğunun konumu Dokunmatik yüzeyin her iki yanına oturtulmuş ve biraz daha geniş bir görünüm ve his verir.

DualSense görsellerine BURADAN, BURADAN, BURADAN ulaşabilirsiniz.

“PlayStation 5 ile heyecan verici bir dönüm noktasına ulaştık , çünkü yeni kontrol cihazımızı nihai tasarımında oyunlarına benzersiz özelliklerini uygulayan geliştiricilere göndermeye başlıyoruz. Ama önce, PlayStation topluluğundaki herkesin DualSense kablosuz denetleyiciye ilk kez bakmasını ve PS5 oyunlarındaki sanal dünyalarla etkileşime girdiğinizde yeni denetleyicinin daha fazla duyunuzu nasıl etkileyeceğini görme vizyonumuzu duymak istedik. DualSense’in özellikleri, PS5’in Tempest 3D AudioTech’i ile
birlikte oyunculara yeni bir his verecek.”

kaynak