PES Oyunu için Gelecek Planları Paylaşıldı

“Yeniye Doğru”
Yeni pes oyunu yerini güncellenmiş pes 2021 içeriği ile devam edecek. En yeni pes oyunu ise, yeni grafik motoru ile geliştirelecek ve 2022 de oyuncularla buluşacak.

Piyasada yer alan Pes 2020, yeni 2021 sezon içeriği güncellemesi alacak. Fox Engine grafik motorunu kullanan Pes serisi, PES 2022 ile Unreal Engine grafik motoru kullanılarak oyuncuların karşısına çıkacak ve yeni grafik motoru için yayınlanan ufak tanıtım videosunu BURADAN izleyebilirsiniz.

-Resmi Tanıtım Yazısı
PES’i Yepyeni Bir Seviyeye Taşıyoruz
Oyun endüstrisi, heyecan verici yeni nesil konsolların eşiğindeyken PES markasının geleceğe dair planlarından bazılarını sizlerle paylaşmanın tam zamanı olduğunu düşünüyoruz.

Bu noktada, benimsediğimiz “The Pitch is Ours” konseptimizi gerçek anlamda somutlaştıracak yeni nesil bir futbol oyunu üzerinde büyük bir gayretle çalıştığımızı sizlere bildirmekten büyük heyecan duyuyoruz.

Bu oyun, oyunun tüm alanlarında şaşırtıcı yenilikler sayesinde gözlerinizi kamaştırmamıza imkan sağlayan güncellenmiş bir oyun motoruyla geliştiriliyor. Daha gerçekçi oyuncu modelleri ve animasyonları, geliştirilmiş fizik sistemi, fotoğraf gerçekliğinde görseller ve çok ama çok daha fazlası sizleri bekliyor.

Pek çoğunuzun yeni myClub ve Ana Lig içeriği konusunda oldukça hevesli olduğunuzu biliyoruz ve her iki modda büyük güncelleme çalışmaları yapıldığı bilgisini de sizlerle paylaşmaktan büyük heyecan duyuyoruz.

Fakat yeni nesil olarak ilk kez sahneye çıkarken başarmayı amaçladığımız onca şeyin büyüklüğü nedeniyle diğer geliştirme alanlarındaki çabalarımızı kısmamız gerekti. Bunun sonucunda bu yıl PES’i “sezon güncellemesi” şeklinde şık bir fırsat olarak yayınlama kararı aldık. Bununla birlikte bu yıl oyunun fazlasıyla heyecan sağlayarak hayranlarına yeni nesil oyun yayınlanmaya hazır oluncaya kadar yeteceğinden son derece eminiz.

Bu yıl ayrıca ilk PES oyununun yayınlanışının ardından çeyrek asrı geride bırakmış oluyoruz. Bu önemli kilometre taşını kutlamak ve daha da önemlisi siz sadık sevenlerimize minnettarlığımızı gösterebilmek adına bu yıl PES’in makul bir yıl dönümü fiyatına yayınlanacağını ve ayrıca beraberinde çeşitli bonuslarla geleceğini açıklamaktan mutluluk duyuyoruz.

Şu an itibarıyla yeni nesil oyunumuzun testine 2021 ortasında başlamayı planlıyoruz ve tahminen aynı yıl içinde daha sonraki bir tarihte de oyunu yayınlamayı düşünüyoruz.

O zamana kadar bu yılın sezon güncellemesinde sizleri sahada görmeyi umut ediyoruz.

Yeni nesil projemizin yayın tarihi yaklaştıkça bu konuda daha fazla bilgi sizleri bekliyor olacak.

kaynak