Nintendo Switch Lite Duyuruldu

“Oyuncunun Yanında”
Tasarım ve özellikleri ile birlikte, Nintendo switch lite her zaman oyuncuların yanında taşıyabileceği bir oyun konsolu olmuş.

Elde taşınabilir olarak tasarlanan Nintendo Switch Lite ile nerde olursanız olun oyunlarınızı oynayabileceksiniz. Ayrıca cihazın kontrol kısımları cihazın üzerine sağ+sol+ön kısımlarına sabitlendiği için tam bir taşınabilir oyuncu konsolu olmuş.

Switch Lite şuan üç renk seçeneği ile piyasada yerini alacak ve bu renkler Sarı, Gri, Turkuaz. Oyun uyumluluğunda ise, Nintendo Switch Lite, Nintendo Switch kütüphanesinde avuçiçi modunu destekleyen oyunları oynayabilir. Avuçiçi modunu desteklemeyen oyunlar için, oyuncular uyumlu kontrol cihazlarını (ayrıca satılır) kablosuz olarak Nintendo Switch Lite cihazına bağlayabilir. Ayrı Joy-Con denetleyicileri kullanıyorsanız, kullanıcıların Joy-Con Charging Grip gibi şarj etmek için bir cihaza sahip olmaları gerekir.

Nintendo Switch Lite Genel Özellikleri;
-Sadece el modu
-Joy-Con kontrolörleri dahil değildir. Sistem HD Rumble veya IR Motion Camera içermez.
-Nintendo Switch yuvası ile uyumlu değil. TV’ye çıkışı desteklemiyor. Bu nedenle, bir dock, HDMI kablosu veya kickstand ile gelmiyor.
-Boyut: 3,6 ”yüksek, 8,2” uzun, 55 ”derinlik
-Ağırlık: Yaklaşık 0,61 lbs-276 gram
-Ekran: 5.5 “dokunmatik
-Pil Ömrü: 3-7 saat ve Pil ömrü, oynadığınız oyunlara bağlı olarak değişebilir. Örneğin, Legend of Zelda: Wild Breath için yaklaşık 4 saat sürecek.

Nintendo Switch Lite, 2019-20 Eylül tarihinde $199.99 fiyat etiketi ile piyasada yerini alacak.

Nintendo Switch Lite tanıtım videosunu BURADAN izleyebilirsiniz.

kaynak