Everest KMX-88 Klavye ve Fare Seti incelemesi

“Renkli Oyuncu”
Oyun Haritası’ndan herkeze merhabalar. Everest’in giriş seviyesi oyuncular için oluşturduğu klavye ve Fare seti KMX-88 ile birlikte sizlerleyiz.

Ürünümüzün kutu içeriğinde bizler Klavye, Fare ve birde kitapcık karşılıyor.

-Klavyemize baktığımızda, örgülü bir kablo bizleri karşılıyor ve kablomuzun uzunluğu ise 150cm. USB girişi ise normal. W A S D ve yön tuşlarının kırmızı renkle vurgulandığını görüyoruz. Kullanılan malzeme ise sert bir plastik gibi. Üst tarafda ise kısa yol tuşlarını görüyoruz, ses açma, kapama ve benzeri gibi. Tuşlar tarafında ise normal klavye ve hiç bir switch kullanılmamış, buda sessiz bir ürün demek.

Arka tarafına baktığımızda ise, iki kayma engelleyici ayak bulunuyor ve bunlar sert masaya pek yapışmıyor. Ön tarafda ise iki ayağımız bulunuyor, bunlar açılıp kapanabiliyor ve bu sayede klavyemize yükseklik ayarı yapabiliyoruz. Arka tarafda ise sert bir plastik kullanılmış ve kablo çıkışı ise ön sağ tarafa konumlandırılmış.

Ayrıca klavyeyi elimize aldığımızda hafif bir ürün bizleri karşılıyor, tuşlarımızın ömrü 10 milliyon ve gökkuşağı bir aydınlatma kullanılmış.

-Faremize baktığımızda ise, örgülü bir kablo bizi karşılıyor desenli ve uzunluğu 135cm, USB girişi ise normal. Üst kısımlar desenli ve bu desene dokunduğunuzda his edebiliyorsunuz. Kauçuk gibi bir malze kullanılmış ve 3 âdet tuşumuz bulunuyor. Yanlarda ise desenli ve serte yakın bir malzeme kullanılmış. Ses kısmında fare tuşlarına bastığımızda tık sesini duyabiliyoruz.RGB aydınlatma ile görsellik sunan faremiz, satandart 1200DPi, ayrıca ne Klavyemizde, ne Faremizde yazılım bulunmuyor ve bununla birlikte tabiki ilgili özelliklerine müdahale edemiyoruz. Hem sağ, hem sol el için kullanıma imkan veren faremiz kullanıcısına kolaylık sağlıyor.

Alt tarafında ise dört adet ayağımız bulunuyor ve bunlar sert. Sert zeminlerde biraz rahatsız eden üründe fare altlığı kullanırsanız daha iyi olur.

-Klavye ve Fare, hem gündüz hem gece kullanısına güzel bir görsel sunuyor. Gündüz ben burdayım diyen ışıklandırmalar, gece ise göz yormuyor.

Sonuç: Everest KMX-88 giriş seviyesi bir oyuncu seti olsada, renkli ve sevimli yapısı ile minik oyunculara hitap ediyor 😉

Video incelememiz;