Codemasters, Slightly Mad Studios’u Satın Aldı

“Daha Çok Yarışlara”
Bu satın alım ile birlikte yarış severleri 2020’de yeni nesil konsollar, stream hizmetleri ve gelişen teknoloji ile daha kaliteli yarış oyunları fırsatı sağlıyacak.

-Resmi Tanıtım Yazısı
Codemasters® bugün yarış simülasyon uzmanları Slightly Mad Studios’u satın almayı kabul ettiğini açıkladı. Anlaşma, Codemasters’ın dünya lideri bir oyun geliştiricisi ve yarış video oyunları yayıncısı olarak konumunu vurguladı ve haberi kazanan bir Hollywood gişe rekorunu kıran unvanıyla birlikte ödüllü Project CARS’ı da içerecek şekilde genişletti. Frank Sagnier, şu anda Slightly Mad Studios’u içeren Codemasters Group plc’nin CEO’su olacak ve Ian Bell, Slightly Mad Studios’un Kurucusu ve CEO’sunu koruyacak. Codemasters şu anda Londra, Birmingham, Southam ve Runcorn gibi ofislerde dünya çapında yaklaşık 700 kişiyi istihdam ediyor.

Her iki şirket de AAA yarış oyunları yaratma konusunda zengin bir geçmişi paylaşıyor. Codemasters, 30 yıldan uzun bir süredir İngiltere’nin lideri ve DiRT®, GRID® ve BAFTA ödüllü resmi FORMULA 1® Serisi dahil olmak üzere eleştirel beğeni toplayan fikri mülkiyetlerin yaratıcısı. Hafif Mad Studios 10 yıldır kurulmuştur ve hem kritik hem de ticari başarıya imza atan Proje CARS franchise’ının gururlu geliştiricisi ve sahibidir. Hafif Mad Studios, Elektronik Sanatlar adına iki Need for Speed ​​başlığı da dahil olmak üzere kendi IP’sinin yanı sıra yüksek kaliteli yarış simülasyonları da sundu.

Codemasters İcra Kurulu Başkanı Frank Sagnier, “Codemasters ailesine böylesine inanılmaz bir yarış oyunu geliştiricisi getirmekten çok memnunuz ve bu bizi yarışların gelişiminde küresel bir güç merkezi olarak belirliyor” dedi. “Aynı tutku ve vizyonu paylaşıyoruz ve yeni ortaklığımız büyümemizi hızlandıracak. Piyasaya daha fazla akış servisi ve 2020’de gelecek nesil oyun konsolları sayesinde, Codemasters’ın bir sonraki adımını atması için mükemmel bir zaman. ”

Slightly Mad Studios Kurucu ve İcra Kurulu Başkanı Ian Bell, “Birleştirilmiş yarış oyunları portföyümüz endüstrinin kıskançlığıdır ve bu yeni ortaklık birbirimizden bilgi edinmemizi, kaynakları paylaşmamızı ve yeni platformlar ve teknolojiden yararlanmamızı sağlayacak” dedi. “Ekibim Codemasters’a katılmaktan heyecan duyuyor ve yaratıcılık, tutku ve topluluklarımızı heyecanlandıran ve memnun eden yeni yarış deneyimleri sunma arzusuna dayanan bir ilişki kurmak için sabırsızlanıyoruz.”

kaynak