AOC AGON AG352QCX Oyuncu Monitör incelemesi

               “Kavisli”
Oyun Haritası’ndan herkeze merhabalar. AOC AGON AG352QCX oyuncu monitör incelemesi ile birlikte sizlerleyiz.

Oyuncu monitötörümüzün kutu içeriğin de bizleri, yine oyuncu monitörümüzün yanın da, Güç adaptörü ve kablosu, VGA Kablosu, HDMI Kablosu, Displayport Kablosu, Ses Kabloları, 1 adet CD, ve Monitörümüzün menülerini ayrıca ayarlıyabileceğimiz kontrölcümüz bulunuyor.

Oyuncu monitörümüzün öncelikle dış tasarımına bakdığımız da, kalite ve göze hoş gelen malzeme kalitesi bizleri karşılıyor. Monitörümüzü sabitlediğimiz ayaklığımız sağlam metalden yapılmış. Çok rahat şekil’de monitörü takıp çıkarabiliyoruz ve rahat bir şekil de istediğimiz açıyı monitörümüze verebiliyoruz. Bu sabitleme ayağımızın üzeriden tutup monitörümüzü taşıyabilir ve orta kısım da kabloları toplıyabilirsiniz. Oyuncuların kulaklıklarını asmaya yarıyan ufak bir asma çubuğu bulunuyor ve yan tarafa açılıp kapatılabiliyor bu çubuk.

2 adet ön alt da ve 4 adet arka taraf da led aydınlatmalarımız bulunuyor. Bunlara 3 adet ışık rengi verebiliyoruz, Kırmızı, Mavi ve Yeşil. ışık şiddetini üç şekil’de ayarlıyabiliyoruz ve istersek tamamen bu ışıkları kapatabiliyoruz. Yazılım üzerin’den verdiğimiz ayarlar ile birlikte bu aydıtlamalar beni, normal veya hafif aydıtlamalı ortamlar da rahatsız etmedi. Tabi kullanıcısının açısına göe bu aydıtlamalar farklılık oluşturabilir

Giriş çıkışlarımızın hepsi arka da alt taraf da bulunuyor ve bunlar ise, Vga, Dvi, Displayport, Hdmi, 2 adet USB 3.0, 4 adet kulaklık ve hoparlör giriş ve çıkışları, Monitörümüzü menülerini kontrol ettiğimiz kontrolcü girişi, H‭DD bağlantı girişi, Güç kablosu girişi bulunuyor ve giriş çıkışlara çok rahat şekil’de ulaşabiliyoruz. Ayrıca yine arka taraf da monitörümüzü masaya kitleme kiti bulunuyor. Arka kısmın üst tarafın da ise hafif aralıklar ile iki adet 5W hoparlör bulunuyor. Bu 5W’lık hoparlörler ise gerçekten kullanıcısını memnun ediyor.

Sistem özelliklerine geçtiğimiz de ise, 35 inç, 2560×1080 çözünürlük (WFHD), 21:9 Ekran formatı, 200Hz, 4Ms tepkime süresi, VA panel tipi, Shadow Control özelliği, AOC Düşük Mavi Işık Modu, Amd Freesync destekli kavisli bir oyuncu monitörü. Türkçe dil seçeneği maalesef bu seride de yok.

AOC AGON AG352QCX, kavisli ve 35 inç özelliği birlikte, Oyun, Film veya Ofis çalışmaların da kullanıcısını o anki görüntünün içindeymiş gibi bir ortam oluşturuyor. Oyunları dışında Film, Müzik, Ofis gibi durumlarda ilgili  inceleme monitörünü çok rahat bir şekil’de kullanabilirsiniz ve tüm ortama uyan bu monitör neredeyse ips panel gibi bir renk kalite sunuyor.

Oyunlar da ise, oyunlar değil de ilgili monitör oyunlara fazla geliyor. Eğer oyun bu formatta bir monitöre destek veriyorsa gerçekten muhteşem bir deneyim oyuncuları bekliyor. Hikaye tabanlı oyunlar bu monitör de gerçekten güzel bir deneyim. Çoklu ortam-Multiplayer de ise birazda net hızına bağlı olarak haritada geç yüklenme olabiliyor. Düz bir düşük inç’li bir monitörden bu monitöre geçince oyunlar da biraz odaklanma sorunu yaşabilirsiniz.Şöyleki hedef karşıda ve bu hedefi düz ekran da tam karşınıza alabiliyorsunuz, ama bu kavisli ve büyük ekran da ilk anlarda oyuncuyu biraz zorlasada alışılamıcak bir durum değil. Belli bir kullanımdan sonra ben de alıştım açıkcası. ETS2 tır oyunu ve Rocket League en beğendiğim oyunlar oldu. Özellikle Rocket League renk paleti ve efektleri ile muhteşemdi. Oyunculara sunulan otomatik oyuncu ayarları ise, Gamer 1, 2, 3, Racing, FPS, RTS.

Sonuç olarak, AOC AGON AG352QCX  her açıdan tüm kullanıcılarını memnun edecek bir ürün.

Yeni incelemeler ile buluşmak ümidiyle, Hoş Çakalın. Teşekkürler…

ilgili video-aoc oyuncu monitör inceleme:

Bir cevap yazın